در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
حراج!
در انبار موجود نمی باشد
حراج!
در انبار موجود نمی باشد
225,000 تومان 220,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

قوطی کرم چیست؟

قوطی کرم؛ فلز، پلاستیک یا شیشه؟ بهترین و مناسب‌ترین ظروف برای محصولات مراقبت از پوست چیست؟

شاید از خود سوال کرده باشید که چرا شرکت ها از یک قوطی، بطری یا شیشه برای یک محصول خاص مراقبت از پوست استفاده می کنند. واقعا مهم است؟ حقیقت این است که وقتی صحبت از فرمول بندی های خاص می شود، همه ظروف برابر نیستند و از هر ظرفی نمی توان برای هر گونه موادی با فرمولاسیون متفاوت استفاده کرد!

 عواملی که بر نوع ظرف مورد استفاده تأثیر می گذارد به قرار زیر هستند؟

فرمول روغن و آب

موادی که به سرعت از بین می روند (به عنوان مثال روغن آرگان، روغن کنف)

موادی که به راحتی تخریب می شوند (به عنوان مثال عصاره های گیاهی، ویتامین ها)

قرار گرفتن در معرض نور، گرما و یا رطوبت

الزامات بسته TSA

شرایط حمل و نقل

بهترین ظروف برای محصولات  مراقبت و زیبایی پوستی

وقتی در هنگام انتخاب قوطی کرم، یا  بطری یا شیشه مواد مورد توجه قرار نگیرند، نتیجه اغلب محصول کم اثرتری خواهد بود. تهیه بسیاری از مواد برای تولید و ساخت محصولات مراقبتی و زیبایی پوست اغلب گران قیمت است، بنابراین منطقی است که شرکت ها ظرف مناسبی را برای محصولات مراقبت از پوست انتخاب کنند.

در ادامه به چند دستورالعمل منطقی برای ظروف بسته بندی اشاره می کنیم:

برای فرمولاسیون مایع مانند صابون، ژل، روغن و لوسیون، قوطی پمپ آرایشی مناسب‌تر است. اندازه های بازشو با توجه به ویسکوزیته مایع متفاوت است. این یک انتخاب بهداشتی است زیرا دست ها مستقیماً محصول را لمس نمی کنند. این شامل پمپ های بدون هوا است که با وارد کردن هوای کمتری به ظرف، تخریب را به حداقل می رساند، نمونه ای از این موارد کرم صورت ویتامین C  با نیاسین‌آمید است.

در صورت استفاده از محصول در حمام یا آشپزخانه، پلاستیک به شیشه ترجیح داده می شود تا از لیز خوردن محصول از دست فرد جلوگیری کرده و شکسته شود. پایین ظرف را بررسی کنید تا ببینید کدام پلاستیک استفاده می شود. برخی از آنها از سایر موارد قابل بازیافت هستند. اگر محصولی گرم شود (به عنوان مثال روغن های ماساژ) شیشه ترجیح داده می شود، زیرا بی اثر است و احتمال ذوب شدن ندارد.

به عنوان یک قاعده، اگر مواد تشکیل دهنده به راحتی تخریب شوند و یا مستهلک شوند، یک ظرف تاریک یا مات به یک ظرف شفاف ارجح است. قرار گرفتن در معرض نور بسیاری از روغن ها، ویتامین ها و گیاهان را کاهش می دهد. به عنوان یک گزینه، محصول را در یخچال یا در یک مکان تاریک و خنک نگه دارید.

برای کرم های غلیظ، کرم های بدن و اسکراب، یک لوله بهترین عملکرد را دارد. به این دلیل که احتمال لمس مستقیم محصول را به حداقل می رساند. استفاده از ظروف شیشه‌ای گاهی اوقات استفاده از مواد نگهدارنده اضافی را برای به حداقل رساندن آلودگی ضروری می کند.

اگر محصولی را برای اولین بار امتحان می کنید یا به ندرت از آن استفاده می کنید، بهتر است کوچکترین اندازه ممکن را بخرید. پس از باز شدن، ماندگاری محصول بین 3 تا 12 ماه محدود می شود. از طرف دیگر، اگر محصولی را خریداری می کنید که مرتباً از آن استفاده می کنید، بیشترین اندازه ممکن را برای صرفه جویی در هزینه دریافت کنید.

صنعت لوازم آرایشی از مواد مختلفی از جمله پلاستیک و فلزات در بسته بندی خود استفاده می کند که شیشه از قدیمی ترین مواد بسته بندی است. اطلاعات زیر جزئیاتی از مواد مورد استفاده برای بسته بندی مواد آرایشی را ارائه می دهد.

انقلاب صنعتی استفاده از پلاستیک و فلزات برای ساخت ظروف آرایشی مانند قوطی و لوله را گسترش داد.

قوطی کرم به دلیل راحتی و کیفیت بهداشتی، از پلاستیک ساخته می شود. یکی از دلایل اصلی محبوبیت پلاستیک به دلیل کم هزینه بودن آن است. همچنین سبک، انعطاف پذیر، نشکن و با دوام است. علاوه بر این، بدون بو است و ظاهری دلپذیر دارد.

مهمترین عیب پلاستیک، پایداری فیزیکی آن است و آن را مستعد جذب و ترک خوردگی می کند و مقاومت در برابر جوهر و سایر مواد شیمیایی می تواند استفاده از آن را برای انواع خاصی از بسته بندی محدود کند.

رایج ترین نوع پلاستیک مورد استفاده در بسته بندی لوازم آرایشی و قوطی کرم، PP است. پلاستیک های دیگر شامل مواد PET و اکریلیک هستند. پلاستیک اکریلیک ظاهر شیشه دارد اما مانند شیشه نمی شکند. از منظر زیبایی بسته به نوع پلاستیک می توان پوکه کرم را در رنگها، سایزها،اشکال، سبک ها و جنس های مختلفی تولید کرد.

ظروف فلزی

قوطی ها و لوله های محصولات آرایشی و بهداشتی معمولاً از فلزاتی مانند آلومینیوم یا قلع ساخته می شوند. آلومینیوم از میکروب ها محافظت می کند و یکی از بازیافت شده ترین مواد روی کره زمین است. اکثر لوله های جمع شونده از آلومینیوم ساخته شده اند، در حالی که قلع و سرب نیز درصد قابل توجهی در بسته بندی مواد آرایشی را تشکیل می دهند.

فلزات به عنوان بسته بندی نشکن برای قوی ترین محافظت از محصولات به کار می  رود. آنها همچنین می توانند با محافظت در برابر رطوبت یا دمای بالا از محصولات محافظت کنند. برای شرکت هایی که سعی در ارائه تصویری سازگار با محیط زیست دارند، فلزات بسیار قابل بازیافت هستند.

یکی دیگر از مزایای اصلی فلزات این است که می توان در اشکال و اندازه های مختلف ساخت تا از هدر رفتن آنها جلوگیری شود. به طور کلی، فلزات یک راه حل مقرون به صرفه، با دوام و پایدار هستند. به عنوان مثال ، در ترکیب با پلاستیک، ظروف آرایشی و بهداشتی فلزی گزینه های طراحی منحصر به فردی را برای هدف قرار دادن بخش بالای قیمت به بازاریابان ارائه می دهند.

بسته بندی  مناسب تجسم هویت و به یاد ماندنی بودن نام تجاری است. اغلب اوقات بسته از نظر مصرف کننده بخشی از محصول در نظر گرفته می شود. اهداف  مزایا و معایب برخی از مواد را در نظر بگیرید. عملکرد مواد مانند ماندگاری و پایداری و ارتباط آن با شرایط خرده فروشی را در نظر بگیرید.

محصولات آرایشی برای موفقیت کافی به بسته بندی های جذاب و عملی نیاز دارند، برای دستیابی به این اهداف می توانید موجودی گسترده فروشگاه ظروف دارویی حاج محمدی  را بررسی کرده و  قوطی کرم مدنظرتان را سفارش دهید.