قطره چکان چیست؟

برای اندازه گیری داروی مایع کودک خود از یک قاشق یا قطره چکان دارویی استفاده کنید که روی آن علامت گذاری شده است. داروخانه ممکن است یک قطره چکان دارویی به همراه داروی فرزندتان به شما بدهد. همچنین قطره چکان را می توانی خودتان جداگانه ازداروخانه ها خریداری کرده و از آن برای اندازه گیری داروهای مایع استفاده کنید.

علائم روی قطره چکان به شما کمک می کند مقدار صحیح دارو را اندازه بگیرید. هرگز داروهای مایع را با قاشق های بدون علامت غذاخوری مصرف نکنید زیرا ممکن است موجب مسمومیت دارویی و یا عدم عملکرد درست شود.

قطره چکان یک لوله ساخته شده از شیشه یا سایر مواد شفاف مناسب که به طور کلی با یک لامپ تاشو مجهز شده است و اگرچه ظرفیت متفاوتی دار ، در انتهای تحویل به یک دهانه گرد با قطر خارجی 3 میلی متر منقبض می شود. هنگامی که به صورت عمودی نگه داشته شود، قطره های مایع دارو با وزن 45 تا 55 میلی گرم مایع را تحویل می دهد.

در استفاده از قطره چکان دارو، باید در نظر داشت که تعداد کمی مایعات دارویی دارای مشخصات سطح و جریان یکسان با آب هستند، بنابراین اندازه قطرات ممکن است به طور قابل توجهی از یک آماده سازی به دیگری متفاوت باشد.

زمانی که دوز دقیق دارو بسیار حائز اهمیت مهم است، باید از قطره چکان استفاده شود. خطای حجمی که در اندازه گیری هر مایعی با استفاده از قطره چکان کالیبره شده ایجاد شده است نباید در شرایط استفاده عادی از 15٪ فراتر رود.

دادن داروی بی خطر به کودک می تواند پیچیده باشد و بسیاری از والدین این فشار را هنگام کودکی فرزندشان احساس می کنند و با آگاهی از  اینکه کودک به داروهای خاصی احتیاج دارد

زیاد یا خیلی کم دارو  می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند اما با کمی دانش و بررسی زیاد و درک روشهای مختلف دادن دارو می توانید با خیال راحت از واکنش های آلرژیک و خطرناک در فرزند دلبندتان جلوگیری کنید.

قطره چکان بیشتر برای نوزادان استفاده می شود، زیرا نوزادان نمی توانند کپسول ها را بجوند یا ببلعند. معمولاً قطره چکان دارو همراه با بطری مایع است و قطره چکان های پزشکی یک خط اندازه گیری روی خود دارند اطمینان حاصل کنید که دوز کودک شما همان مقدار است.

به دلیل طراحی منحصر به فرد قطره چکان، هیچ روش یا دستگاه دیگری نمی تواند به رتبه بندی اثربخشی یا پذیرش دارو توسط نوزاد به کمک این محصول نزدیک شود. قطره چکان ایمن ترین و دقیق ترین روش تحویل داروی کودکان در هر مکان است.

مزایای استفاده از قطره چکان

دقیق

ناراحتی و ضربه را از بین می برد یا کاهش می دهد

آسان برای استفاده

از بازتاب طبیعی مکیدن نوزاد استفاده می کند

دارو برای بلعیدن به موقعیت صحیح دهان منتقل می شود

نیازی به خویشتنداری ندارد

از آنجا که دارو هنگام نوشیدن مایعات آشنا تحویل داده می شود و زمان کافی برای چشیدن دارو وجود ندارد، میزان پذیرش توسط کوک بالا می رود

در مقابل قاشق چای خوری

دقیق نیست

تنوع زیاد در حجم تحویل شده می تواند منجر به خطاهای مهم دوز شود

بالقوه برای ریختن

ممکن است به مهار جسمی نوزاد نیاز داشته باشد

برای حجم کم زیر 15 میلی لیتر دقیق نیست

تحویل ناقص مایعات چسبناک

پتانسیل سرریز شدن

استفاده از سرنگ تزریقی برای دادن دارو برای کودکان که در میان اغلب مادران مرسوم است، به هیچ عنوان مورد تایید نسیت زیرا احتمال خفگی در این روش از دارو دادن به شدت بالا است.

پخش ظروف دارویی حاج محمدی، این راهنمای مختصر را جهت آشنایی و کاربردهای قطره چکان ارائه داده است، برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید با کیفیت ترین محصولات می توانید از طریق تماس با مشاوران و کارشناسان فروش شرکت ظروف پت به راحتی ثبت سفارش کنید و در اسرع وقت و بدون پرداخت هزینه حمل و نقل محصول سفارشی خودتان را دریافت نمایید.